Grundskolor

Ekedalens skola

På Ekedalens skola går cirka 120 elever från förskoleklass till årskurs 6.

Kontaktuppgifter Ekedalens skola

Funktion

Kontaktuppgifter

Rektor: Carina Pettersson

telefon: 0502-60 69 55
e-post: carina.pettersson@tidaholm.se

Skoladministratör: Patrik Kristoffersen

telefon: 0502-60 61 08
e-post: patrik.kristoffersen@tidaholm.se

Expedition

e-post: ekedalenskolan@tidaholm.se

Adress

Ekedalens skola, Övertorpsvägen 9,
522 93 Tidaholm

Sjukanmälan

telefon: 010-888 70 50

 

Forsenskolan

På skolan går cirka 600 elever från förskoleklass till årskurs 9.

Kontaktuppgifter Forsenskolan

Funktion

Kontaktuppgifter

Rektor F-3: Malin Fredriksson

telefon: 0502-60 61 28
e-post: malin.fredriksson@tidaholm.se

Rektor 4-6: Frida Svahn

telefon: 0502-60 61 21
e-post: frida.svahn@tidaholm.se

Rektor 7-9: Stefan Kristoffersen

telefon: 0502-60 61 23
e-post: stefan.kristoffersen@tidaholm.se

Skoladministratör: Maria Ljungström

telefon: 0502-60 61 30
e-post: maria.ljungstrom@tidaholm.se

Reception

telefon: 0502-60 60 99

Besök

Forsenskolan, Forsgatan 7,
522 32 Tidaholm

Post

Forsenskolan, 522 83 Tidaholm

Sjukanmälan

telefon: 0515-77 66 21

Fröjereds skola

På Fröjereds skola går cirka 40 elever från förskoleklass till årskurs 6.

Kontaktuppgifter Fröjereds skola

Funktion

Kontaktuppgifter

Rektor: Eva Foght Lindqvist

telefon: 0502-60 66 00
e-post: eva.foght-lindqvist@tidaholm.se

Skoladministratör: Patrik Kristoffersen

telefon: 0502-60 61 08
e-post: patrik.kristoffersen@tidaholm.se

Expedition

e-post: frojeredskolan@tidaholm.se

Adress

Fröjereds skola, Fröjered,

522 94  Tidaholm

Sjukanmälan

 telefon: 010-888 70 50

 

Hökensåsskolan

På Hökensåsskolan går cirka 600 elever från förskoleklass till årskurs 9.

Kontaktuppgifter Hökensåsskolan

Funktion

Kontaktuppgifter

Rektor F-3: Ulrika Eskilssson

telefon: 0502-60 68 15

e-post:  ulrika.eskilsson@tidaholm.se

Rektor 4-6: Andreas Lindahl

telefon:

e-post:

Rektor 7-9: Andreas Cederlund

telefon: 0502-60 68 14

e-post: andreas.cederlund@tidaholm.se

Skoladministratör: Halina Gustavsson

telefon: 0502-60 68 13

e-post: halina.gustavsson@tidaholm.se

Expedition

e-post: hokangen@tidaholm.se

Besök

Hökensåsskolan, von Essens väg 40,

522 35 Tidaholm

Post

Hökensåsskolan, 522 83 Tidaholm

Sjukanmälan

telefon: 010-888 70 50

 

Valstads skola

På skolan går cirka 60 elever från förskoleklass till årskurs 6.

Kontaktuppgifter Valstads skola

Funktion

Kontaktuppgifter

Rektor: Eva Foght Lindqvist

telefon: 0502-60 66 00
epost: eva.foght-lindqvist@tidaholm.se

Skoladministratör: Patrik Kristoffersen

telefon: 0502-60 66 01
e-post: patrik.kristoffersen@tidaholm.se

Expedition

e-post: valstadskolan@tidaholm.se

Adress

Valstad skola, Sandlidsvägen 4,
522 91 Tidaholm

Sjukanmälan

telefon: 010-888 70 50

 

Kontakt

Barn- och utbildningskontoret

Telefon: 0502-60 61 05

E-post: bunkontoret@tidaholm.se

Besök: Stadshuset, Torggatan 26 A, 522 31 Tidaholm

Post: Tidaholms kommun, Barn- och utbildningskontoret, 522 83  Tidaholm

Sidansvarig:

Senast uppdaterad:17 augusti 2018