Jävsnämnd

Jävsnämnden ansvarar för tillsyn, beslut och övrig myndighetsutövning i ärenden där samhällsbyggnadsnämnden normalt har ansvaret, men inte kan på grund av jäv.

Sammanträdesdatum

2019

  • 3 januari
  • 21 mars
  • 19 juni
  • 19 september
  • 12 december

Ledamöter

Ledamöterna och ersättare är valda för mandatperioden 1 januari 2019 till 31 december 2022.

Kontakt

Henrik Vang (V)

Ordförande

E-post: henrik.p.vang@tidaholm.se


Torgny Hedlund (KD)

Vice ordförande

E-post: torgny.p.hedlund@tidaholm.se

Kallelser och handlingar

Filer tillgängliga för nedladdning
Ikon som illustrerar filtyp Filnamn Filstorlek Datum fil laddades upp
Kallelse JN 2019-07-05.pdf 2.6 MB 2019-07-01 07.53
Kallelse JN 2019-01-03.pdf 725.6 kB 2019-06-28 09.09

Protokoll

Filer tillgängliga för nedladdning
Ikon som illustrerar filtyp Filnamn Filstorlek Datum fil laddades upp
Jävsnämnden 2019-03-21.pdf 430.7 kB 2019-07-02 11.43
Jävsnämnden 2019-01-03.pdf 251.8 kB 2019-06-28 08.54
Jävsnämnden 2019-07-05.pdf 677.4 kB 2019-07-08 10.23

Kontakt

Anna Eklund

Kanslichef

Telefon: 0502-60 60 48

E-post: anna.eklund@tidaholm.se

Sidansvarig:

Senast uppdaterad:8 juli 2019